2446/1148
From
Flettet kuglelås af 14 kt. guld. Perlehalskæde prydet med talrige ferskvandsperler og ender af 14 kt. guld medfølger. Lås diam. 16 mm. Perlediam. ca. 3–4 mm. L. 53 cm. (2)
Guldender på perlehalskæde er stemplet From. Æske medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Vurdering