873/131
Et sæt på tre svenske senempire taburetter af hvidmalet og forgyldt træ. 18. årh. slutning. (2)
Proveniens: Säbylund slot, Närke.
Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017
Vurdering
Hammerslag