2425/​759

Carl Vilhelm Brack

Cirkulært fad af lertøj dekoreret med hjortemotiv i mosaik. Sign. CVB. Diam. 37,5.

Almindelig brugsslitage. Senere grå bemaling på bagsiden.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag