2034/86
Fransk konsolur af bronze, støbt med kvindebuster, blomsterguirlander og ornamentik, gennembrudt sokkel med bladværk og draperier, hvidemaljeret urskive med romer- og arabertal. Stemplet P.R. 19. årh. H. 60.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul samt optræksnøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag
19 bud