1425/32
Sekskantet hall lanterne af patineret bronze med facetslebet glas, seks indvendige lysarme. 20. årh. H. ekskl. ophæng 79. Diam. 48.
Monteret til elektricitet. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 16. juni 2014
Vurdering
Hammerslag