1425/​32

Sekskantet hall lanterne af patineret bronze med facetslebet glas, seks indvendige lysarme. 20. årh. H. ekskl. ophæng 79. Diam. 48.

Monteret til elektricitet. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Enkelte ridser og mærker.

Ældre malerier og møbler, 16. juni 2014

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK