I. T. Hansen (f. Randers 1848, d. sst. 1912)
Parti antageligt fra Seinedalen, nedstrøms fra Paris. Sign. I. T. Hansen Paris 87(?). Olie på lærred. 8×14.
Proveniens: Artcurial, Paris, auktion april 2019 nr. 249, afbildet s. 87.
Retoucheringer. Minimale krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021