12102/40
Helmuth Dirckinck-Holmfeld (f. Schwarzenbeck 1835, d. Seattle 1912)
Kystparti med huse og personer. Usign. Olie på plade. 26×35. Rammemål 35×44.
Behov for rensning.
Kunst, antikviteter & design, 14. januar 2021
Vurdering
Hammerslag