1926/1624
To masker af patineret træ. Dan type. Liberia. 20. årh. H. 32–39. (2)
Proveniens: Forfatteren Jakob Johannes Bech Nygaard (1911–1988), som skrev socialrealistiske romaner. Hjembragt fra Liberia ca. 1968.
Brugsspor. Mindre afslag.
Varia, 27. juni 2019
Vurdering
Hammerslag