1831/1599
Engelsk herrelommeur af 18 kt. guld. Støvkapslel af guld. Værk sign. Joseph Johnson, London, Detached Lever 18 Juvels. Nøgleoptræk. 19. årh. Vægt ca. 68 gr. Diam. 4,5.
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Nøgle medfølger ikke.
Varia, 2. august 2018
Vurdering
Hammerslag