2312/7025
Tre Ere Ibeji, udskåret patineret træ, glasperler og skaller. Shaki m.m. Yoruba, Nigeria. H. 23,5–24,5. (3)
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Insektskader og afslag.
Tribal art, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag
13 bud