1322/1541
Fransk empire konsolur af forgyldt bronze prydet med kvinde i klassiske gevandter og puto, urskive af hvid emalje sign. Fleschelle a Paris. 19. årh. H. 30 cm.
Løse og manglende ornamenter. Nøgle medfølger. Pendul. Krakeleringer på skiven. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 30. maj 2013
Vurdering
Hammerslag
17 bud