1821/25
Jacob Petersen (f. Flensborg 1774, d. København 1855)
Skibsportræt af briggen “Sara”, set ud for Helgoland. Sign. I. P. 1840. Olie på lærred. 57,5×79.
Retoucheringer og krakeleringer. To reparationer/lapper på bagsiden.
Ældre malerier og møbler, 21. maj 2018
Vurdering
Hammerslag
11 bud