2005/287
George Morland, efter, 19. årh.
Extravagance and Dissipation, The fruits of early Industry and Oeconemy m.m. Klassiske figurscenerier. Sign. G. Morland pinx., Dareis sculp. Farveaquatinter. Lysmål 66×53. (4)
Papiret er gulnet. Afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag