2005/​287

George Morland, efter, 19. årh.

Extravagance and Dissipation, The fruits of early Industry and Oeconemy m.m. Klassiske figurscenerier. Sign. G. Morland pinx., Dareis sculp. Farveaquatinter. Lysmål 66×53. (4)

Papiret er gulnet. Afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag