1509/49
Vilhelm Kyhn (f. København 1819, d. Frederiksberg 1903)
Landskab. Usigneret. Betegnet på blændrammen Vilh. Kyhn. Olie på lærred. 31×42.
Behov for let overfladerensning. Lærredet er dubleret. Én reparation/retouchering.
Ældre malerier og møbler, 23. februar 2015
Vurdering
Hammerslag
20 bud