1921/924
Kurt Østervig (f. 1912, d. 1986)
Skænk af eg med to skydelåger i front, bag hvilke tre udtræksbakker og hylder. Udført og mærket med label hos KP Møbler. H. 122. B. 159. D. 45.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 21. maj 2019
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
10 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||