2102/707
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Uglefigur af lertøj dekoreret med dobbeltglasur. Sign. HAK. Stemplet Denmark. Udført hos Kähler. H. 12,8.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 12. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud