1423/560
Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998)
Komposition med to masker. Sign. Egill Jacobsen 16/100 samt dedikation. Litografi i farver. Lysmål 47,5×65.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 3. juni 2014
Vurdering
Hammerslag