2049/396
Lavt kinesisk kar af udskåret træ. 19. årh. H. 21. Diam. 63.
Revner i træet. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag