1738/645
Erland Cullberg (f. Uppsala 1931)
To kompositioner. Sign. Erland Cullberg. Tusch på papir. Bladstørrelse 40×33 og lysmål 33×40. (2)
Proveniens: Billedkunstner Nils Erik Gjerdevik (1962–2016).
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 19. september 2017
Vurdering
Hammerslag