903/550
Kurt Trampedach (f. Hillerød 1943, d. Sare, Frankrig 2013)
“Pottok”, 2000. Sign. Trampedach Chilardico Borda, Pays Basque 000, Pottok. Olie på krydsfinér. 76×155.
Proveniens: Dansk privatsamling.
Malerier, skulpturer og lydoptagelse med John Lennon, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag