1426/1269
Et par smaragdørestikker af hvidguldsforgyldt sterlingsølv prydet med talrige smaragder, safirer og hvide zirkonia. L. ca. 4,4 cm. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 25. juni 2014
Vurdering
Hammerslag