2142/812
Rolf Graae
Sæt på tre væglamper af messing, hver med to fatninger. Cylinderformede skærme af opalglas. H. 23. B. 34. D. 24. (3)
Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Messingbelægning med afskalninger. En lampe mangler en fatning. Nogle fatninger med afslag. Mindre kanthak på skærme. En ekstra skærm medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag