324/27
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“Svanen”. Et par lænestole med drejestel af forkromet stål og firpasfod af aluminium. Sæde, sider og ryg betrukket med lyst alcantarea. Model 3320. Formgivet 1958. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 2006. (2)
A2/273
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Alcantarea med pletter og smuds.
Tvangssalg, 5. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud