E. C. Ulnitz (f. København 1856, d. sst. 1933)
Opstilling med roser på en stenkarm. Utydeligt sign. E. C. Ulnitz og betegnet 1884 på en etiket påsat bagsiden af rammen. Olie på lærred. 23,5×30,5.
Nogle større afskalninger ved nederste kant. Krakeleringer. Lærred bør strammes op. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
28 bud