Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Le Prince”, 1954. Sign. Estève, 53/220. Litografi i farver. Udgivet af La Guilde de la Gravure, Paris-Zürich. Trykt hos Desjobert, Paris. Lysmål 52×35.
Litteratur: Prudhomme-Estève & Moestrup 19.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
14 bud