1304/175
Fritstående skrivebord af rosentræ og nøddepoleret træ, rigt prydet med beslag af bronze, sarg med tre skuffer, plade med glasplade. Rococoform. 20.-21. årh. H. 80. L. 124. B. 63.
Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier og antikviteter, 21. januar 2013
Vurdering
Hammerslag