2116/137
Veramin tæppe, Teheran provinsen, Persien. Dekorativt design med diagonale striber med stjerne motiver. 20. årh.s slutning. 316×214.
Mindre område med let slitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag