Foto endnu ikke klar
895/147
Kinesisk røgelseskar af bronze med to hanke samt tilhørende trepas base, denne med Xuande mærke. 19. årh. Vægt i alt 3099 g. Diam. 17 cm.
Proveniens: Dansk privateje.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: asian@bruun-rasmussen.dk
Asiatisk auktion, 10. juni 2020
Vurdering
Hammerslag