12141/​8

Engelsk rejseskriveskrin af mahogni, kantlister og bæregreb af messing. 19. årh. H. 25,5 cm. L. 40 cm. D. 24 cm. Senere, løst stel. H. 55 cm.

Enkelte ridser og mærker. Lettere brugsspor.

Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021

Vur­dering

1.000–2.000 DKK

Hammerslag

550 DKK

550 DKK
500 DKK