12141/8
Engelsk rejseskriveskrin af mahogni, kantlister og bæregreb af messing. 19. årh. H. 25,5 cm. L. 40 cm. D. 24 cm. Senere, løst stel. H. 55 cm.
Enkelte ridser og mærker. Lettere brugsspor.
Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag