2109/​42

Mangearmet Shiva stående på tyren Nandi. Figur af forgyldt og delvis lakeret bronze. Thailand. 19.-20. årh. H. 78. L. 50.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

5.000 DKK

5.000 DKK