2109/42
Mangearmet Shiva stående på tyren Nandi. Figur af forgyldt og delvis lakeret bronze. Thailand. 19.-20. årh. H. 78. L. 50.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag