2426/273
Et sæt på 12 glasbakker samt en mindre glasbakke, servietring, kurv og to skåle af drevet sølv og forsølvet metal. Bl.a. Indonesien. 20. årh. Glasbakker Diam. 9 og 7,5. Skåle H. 4. Diam. 13. (17)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag
1093133 |