1947/768
Leif Sylvester (f. København 1940)
“Solskinspigen”. Sign. LS, 1/1. Figur af patineret tin. H. 11.
Proveniens: Galerie Seidenfaden.
Moderne kunst og design, 19. november 2019
Vurdering
Hammerslag