2043/19
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
En gammel kone læser ved et vindue. Sign. monogram. Olie på træ. 31×26.
Talrige mindre krakeleringer. Mindre retoucheringer. Enkelte minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
22 bud