2040/653
Lænestol af eg, genbrugstræ, sæde betrukket med mørkebrunt uld ryg udspændt med flettet flagline. Model MG 31. Udført og stemplet hos Godsk Snedkeri, Viby.
Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 29. september 2020
Vurdering
Hammerslag