2131/95
Et sæt på seks danske senempire stole af sortmalet og guldstafferet træ, sæder af fransk flet, heraf to med armstole. 19. årh. (6)
En armstol med knækket ryg. Ridser og mærker. Brugsslitage. Sæderne med enkelte skader.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud