Christian Dotremont (f. Tervuren 1922, d. Buizingen 1979)
“Prenons la vie comme elle me vient pas”. Sign. Dotremont 1974. Tusch på papir. Bladstørrelse 75×55.
Proveniens: Galerie Mark, Vedbæk.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020