2004/307
Russisk themaskine af messing med greb af mørkt træ. Stemplet. Ca. 1900. H. 54.
Afslag på den ene træknop. Mindre buler, ridser og mærker. Skorsten medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag