1803/​1509

Tallerken af porcelæn, dekoreret i farver og guld med prospekt af “Die beyden Kärntnerthore in Wien”. Wien 19. årh.s første halvdel. Diam. 24,5 cm.

Aldersrelateret slitage, ridser.

Varia, 18. januar 2018

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

3.200 DKK
(Autobud) 3.000 DKK
2.900 DKK
(Autobud) 2.700 DKK
2.600 DKK
2.000 DKK