1803/1509
Tallerken af porcelæn, dekoreret i farver og guld med prospekt af “Die beyden Kärntnerthore in Wien”. Wien 19. årh.s første halvdel. Diam. 24,5 cm.
Aldersrelateret slitage, ridser.
Varia, 18. januar 2018
Vurdering
Hammerslag