1920/1517
Mexikansk cabaretfad af sterlingsølv, centralt med løsstående skål. 20. årh. Vægt 1816 gr. Diam. 44,5 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag