2427/​120

Thangka med mandala. Farvepigment på lærred. Indrammet. Samt figur af udskåret træ i form af yogi, siddende på rektangulær trone med gemme. Tibet. 19. årh. Billedfelt 24×24. Figur H. 9,5. (2)

Thangka med afskalninger og folder. Figur med rester af lak, brud ved håndled. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Fra i Aarhus
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

295626 1.000 DKK