2434/57
Kinesisk vase af porcelæn, dekoreret i underglasur blå og overglasur farver med chrysanthemer, et insekt dækker en fejl i porcelænet. Omlavet til lampe. Mærket Qianlong, men senere. H.ekskl. montering 32 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser.
Fra
i
Vurdering
13 bud
1119251 | ||
295626 (Autobud) | ||
1119251 | ||
295626 | ||
984565 | ||
295626 | ||
1135064 | ||
1024936 | ||
1135064 | ||
313670 | ||
1135064 | ||
295626 | ||
1135064 |