2434/​108

Delft fad samt to franske tallerkener af fajance, dekorerede hhv. med haveparti i kinesisk stil, kineser og roser. 18.-19. årh. Fad H. 6,5. Diam. 35. Tall. Diam. 24. (3)

Mindre kanthak og glasurafslag. Fad restaureret på fanen med afskalninger, brugsslitage på midterfelt.

I Aarhus
Vur­dering

2.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?