877/121
Antikt Heriz tæppe, Nordvest Persien. Klassisk stiliseret medaljondesign. 20. årh.s begyndelse. Godt kvadratisk mål, 360×310.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: carpets@bruun-rasmussen.dk Condition report on request. Contact: carpets@bruun-rasmussen.dk
Tæpper, varia, møbler, ure, 28. februar 2018
Vurdering
Hammerslag