2425/​125

Fransk kamingarniture af patineret bronze og zink med baser af gul Sienna marmor, bestående af et par prydvaser samt kaminur prydet med Amor og Psyche efter Antonio Canova, skive af hvid emalje dekoreret med blomster i farver. 19. årh.s slutning. H. 56. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger. Uret står løst på basen.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.900 DKK

(Autobud) 2.900 DKK
2.800 DKK
(Autobud) 2.700 DKK
2.600 DKK
2.400 DKK
2.300 DKK
(Autobud) 2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK