2425/125
Fransk kamingarniture af patineret bronze og zink med baser af gul Sienna marmor, bestående af et par prydvaser samt kaminur prydet med Amor og Psyche efter Antonio Canova, skive af hvid emalje dekoreret med blomster i farver. 19. årh.s slutning. H. 56. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger. Uret står løst på basen.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. juni 2024
Vurdering
Hammerslag