2044/106
Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920)
Kystparti fra Hirtshals strand. Sign. Chr. Blache, 1905. Olie på lærred. 38,5×63.
Behov for rensning. Stifthul.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
28 bud