1626/1650
Tysk sekstant af sort metal og messing, mrk. C. Plath, Hamburg. I tilhørende kasse af mahogni. I låget certifikat dateret 1953. H. 12. B. 20.
Aldersrelaterede spor. Kasse med ridser og mærker.
Varia, 30. juni 2016
Vurdering
Hammerslag
21 bud