2003/2048
Damearmbåndsur af forgyldt stål. Model Ladymatic. Automatisk værk. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Bøjlelænke af 14 kt. guld. Lænkens omkreds ca. 18 cm. Urets diam. 20 mm. 1960'erne.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 15. januar 2020
Vurdering
Hammerslag