2003/​2048

Omega

Damearmbåndsur af forgyldt stål. Model Ladymatic. Automatisk værk. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Bøjlelænke af 14 kt. guld. Lænkens omkreds ca. 18 cm. Urets diam. 20 mm. 1960'erne.

Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 15. januar 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.750 DKK

1.750 DKK
1.700 DKK
(Autobud) 1.650 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK