2139/926
Dansk møbeldesign
Et par skænke af palisander med to skydelåger. Indvendig med hylder og plastbakker. 1970'erne. H. 95. B. 114. D. 43,5. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag