Ubekendt maler, 18. årh.
Bjergrigt landskab med fisker og fårehyrde ved en flodbred, i baggrunden en ruin og et husmandssted. Usigneret. Oil on canvas. 37×45,5.
Mindre reparationer/lapper på bagsiden. Retoucheringer. Krakeleringer. Behov for overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
19 bud