En samling kinesiske stande samt et låg af udskåret træ, bl.a. én rektangulær stand med svungne ben, låg udskåret med longevity-symbol. 20. årh. Rektangulær stand H. 8. L. 23. B. 15. Diam. 3,5–15.(16)
Stand i form af stub med brud. Rektangulær stand med vandskjolder, falmet samt manglende sprosse. Høj mørkbejdset stand med løse samlinger. Flere dele falmet. Oval sokkel mangler dele af et ben. Låg med minimalt afslag på kant. Fremstår med alders- og brugsslitage.
15 bud
295626 | ||
1160775 | ||
313670 | ||
807124 (Autobud) | ||
313670 | ||
807124 (Autobud) | ||
313670 | ||
807124 (Autobud) | ||
313670 | ||
807124 (Autobud) | ||
313670 | ||
807124 (Autobud) | ||
313670 | ||
807124 | ||
1130748 |